Канада

  во

  Канадскиот премиер Џастин Трудо формално се извини во име на својата земја поради тоа што во 1939 година одби да прими брод со Евреи кои побегнаа од нацистичка ...
  сите 12 | | | веќе видена

  ЛА лејкерс триумфираа против Минесота со конечни 114:110 во „Стејплс“ центарот. „Езерџиите“ стигнаа само до петтата победа сезонава, и натаму се во негативен ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Лидерот на Македонското меѓународно движење за човекови права Бил Николов со оштра порака до еврокомесарот за проширување Јоханес Хан. “Кој по ѓаволите си ти ...
  сите 242 | | | веќе видена

  Новите сили во НБА лигата секогаш се дополнително мотивирани и сакаат што подобро да се претстават во новите средини и пред поширокиот аудиториум, навивачи ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денеска во Министерството за внатрешни работи се сретнав со Амбасадорката на Канада Кати Чаба. Остануваме посветени на продлабочување на пријателството помеѓу ...
  сите 44 | | | веќе видена