Канада

  во

  Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  24-годишниот пејач Џастин Бибер и 21-годишната манекенка Хејли Болдвин вчера наводно се венчале во Њујорк, изговарајќи го судбоносното "да" пред судот. Тие ...
  сите 37 | | | веќе видена

   Професорите во Финска имаат автономија и треба сами да смислат наставен план, а во Словачка треба да ги научат децата да ја сакаат природата, па така ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Беше една од најпопуларните тв серии во деведесеттите. „Тропска горештина“ ги одбележа кариерите на Роб Стјуарт, Керолин Дан и Иан Трејси, а се емитуваше од ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Алофонсо Давис е роден во бегалски камп, а сега би можел за 17 милиони фунти да заигра за Баерн Минхен. Канадскиот „вундеркинд“ во 2019 година ќе потпише за ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Млад Африканец кој пред две години се преселил во Канада, неодамна стана мултимилионер, бидејќи два пати во пет месеци на лотарија освоил 3,5 милиони долари. ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Патничкиот авион Боинг 787-9 принудно слетал на аеродромот во местото Нунавут во канада , откако пилотската кабина се исполнила со чад . Пилотите биле ...
  сите 37 | | | веќе видена