Иран

  во

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервјуа за американските телевизии Фокс њуз и Си-Би-Ес њуз ја бранеше одлуката на претседателот Доналд Трамп за ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Амал Хусеин, седумгодишното девојче од Јемен чија фотографија од насловната страница на „Њујорк тајмс“ стана симбол на страдањето во оваа земја, почина од ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Амал Хусеин, седумгодишното девојче од Јемен чија фотографија од насловната страница на Њујорк Тајмс стана симбол на страдањето во оваа земја, почина од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Несекојдневниот начин за најавата на санкциите за Иран целосно ги збунил приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп, но и неговите лути ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да склучи нов нуклеарен договор со Техеран, изјавија синоќа од Белата куќа. -САД остануваат отворени да ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Голема мигрантска криза како изминатите години нема повеќе ниту во Македонија, ниту во регионот, но за сметка на тоа е зголемена илегалната миграција. ...
  сите 47 | | | веќе видена