Иран

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да склучи нов нуклеарен договор со Техеран, изјавија синоќа од Белата куќа. -САД остануваат отворени да ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски денес потенцираше дека голема мигрантска криза како изминатите години нема повеќе ниту во Македонија, ниту во ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Трамп: Можен е нов договор со Иран Американскиот претседател Доналд Трамп е подготвен да склучи нов нуклеарен договор со Техеран, изјавија синоќа од Белата ...
  сите 64 | | | веќе видена

   Споредено со минатата година и оваа имаме зголемување на обидите за илегален премин на границата на Република Македонија со Грција, изјави денеска министерот ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Голема мигрантска криза како изминатите години нема повеќе ниту во Македонија, ниту во регионот, но за сметка на тоа е зголемена илегалната миграција. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Голема мигрантска криза како изминатите години нема повеќе ниту во Македонија, ниту во регионот, но за сметка на тоа е зголемена илегалната миграција. ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Голема мигрантска криза како изминатите години нема повеќе ниту во Македонија, ниту во регионот, но за сметка на тоа е зголемена илегалната миграција. ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Персеполис имаше поддршка од голема група навивачи во Кашима, на првиот меч од финалето во азиската Лига на шампиони, но повторно ги немаше дамите на стадион, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сигурно повеќето од вас ја имаат видено фотографијата со до коски изгладнетото девојче, со стиснати рачиња и претажен поглед која ја објави New York Times. На ...
  сите 24 | | | веќе видена