Иран

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп жестоко ги отфрла тврдењата на Техеран дека иранските безбедносни служби привеле 17 осомничени кои ги осудиле на смртна ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Велика Британија соопшти дека со европските сојузници ќе формира мисија на поморска заштита во Ормускиот теснец, по иранската заплена на нафтен танкер кој ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Додека очите на целиот свет се вперени во Иран и зголемувањето на тензиите, американскиот претседател Доналд Трамп имал попаметна работа. Имено, тој интензивно ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Мај денеска свика вонредна владина седница на која ќе се дискутира за реакцијата што треба да му се испрати на Иран по ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Иран објави кратка видео снимка на која, како што тврдат иранските власти, прикажани се членовите на запленетиот британски танкер, кој во петокот го презема ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Британската премиерка Тереза ​​Мај денеска свика вонредна владина седница на која ќе се дискутира за реакцијата што треба да се испрати на Иран по ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Велика Британија соопшти дека заедно со европските сојузници ќе формира мисија на поморска заштита во Ормутскиот Теснец, по иранската заплена на танкерот ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Премиерката во заминување, Тереза Мај, свика вонредна владина седница на која ќе се дискутира за реакцијата што треба да му се испрати на Иран по запленувањето ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Велика Британија соопшти дека со европските сојузници ќе формира мисија на поморска заштита во Ормускиот теснец, по иранската заплена на нафтен танкер кој ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Велика Британија соопшти дека со европските сојузници ќе формира мисија на поморска заштита во Ормуската Теснина по иранската заплена на нафтен танкер што ...
  сите 203 | | | веќе видена