Иран

  во

  Северната провинција е последното упориште на т.н. бунтовници, па офанзивата би можела да биде и последната голема битка во сириската војна Американскиот ...
  сите 127 | | | веќе видена

  Советот за безбедност на Обединетите нации в петок ќе одржи состанок на кој ќе се разгледува и ќе се расправа за ситуацијата во сириската провинција Идлиб, ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Специјалниот претставник на Обедионети нации за Сирија, Стафан де Мистура денеска изјави дека Русија и Турција можат да спречат крвопролевање во Идлиб. – ...
  сите 136 | | | веќе видена