Иран

  во

  Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави вчера дека неговиот американски колега Доналд Трамп со неодамнешната изјава дека американските сили остануваат во ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Американскиот генерал Џозеф Вотел предупреди во вторникот дека Исламската држава (ИД) претставува трајна закана по планираното американско повлекување од ...
  сите 125 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска ја поздрави одлуката на 20 европски земји, меѓу кои и Македонија. за признавање на Хуан Гуаидо за привремен ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска ја поздрави одлуката на 20 европски земји, меѓу кои и Македонија. за признавање на Хуан Гуаидо за привремен ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео ја поздрави одлуката на 20 европски земји, меѓу кои и Македонија, за признавање на Хуан Гуаидо за привремен ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска ја поздрави одлуката на 20 европски земји, меѓу кои и Македонија. за признавање на Хуан Гуаидо за привремен ...
  сите 134 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео денеска ја поздрави одлуката на 20 европски земји, меѓу кои и Македонија. за признавање на Хуан Гуаидо за привремен ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Британската ријалити ѕвезда Родриго Алвес, кој јавноста го нарече „Кен“ поради сличноста со куклата, откако на себе направил над 70 операции. Ова му е трет пат ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Минатата недела, Вашингтон ги блокираше сите средства и активи на државниот венецуелски гигант за нафта и природен гас PDVSA под негова јурисдикција и им ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Падот на демократијата во светски рамки е во алармантна состојба поради фактот што во голем број земји започнуваат да владеат авторитарни власти, пишува во ...
  сите 42 | | | веќе видена

  5 февруари 2019 1679.- Умрел холандскиот писател Јост ван ден Вондел, најплоден и најзначаен книжевник на холандскиот барок. Пишувал патриотски, сатирични и ...
  сите 7 | | | веќе видена