Иран

  во

  Во интервјуто за Балканс пост, д-р Олси Јазеџи, историчар кој е специјализиран за историјата на исламот, национализам и верска реформација во Југоисточна ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Полковникот на американската војска во пензија, Даглас Макгрегор смета дека повлекувањето на американските сили од Сирија е "итар чекор" поради кој Русија, ...
  сите 100 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повторно на социјалните мрежи ја употреби репликата од серијата „Игра на престолот“, но овојпат поради ѕидот на ...
  сите 190 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повторно на социјалните мрежи ја употреби репликата од серијата „Игра на престолот“, но овојпат поради ѕидот на ...
  сите 182 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повторно на социјалните мрежи ја употреби репликата од серијата „Игра на престолот“, но овој пат поради ѕидот на ...
  сите 167 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повторно ја искористи репликата од серијата „Игра на престоли“, овој пат по повод ѕидот на границата со Мексико. Трамп ...
  сите 165 | | | веќе видена

  Иранската морнарица од март ќе распореди воени бродови во западниот дел на Атлантскиот Oкеан, изјави денеска еден главниот командант на морнарицата. Исламската ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп повторно користеше реплика на социјалните мрежи од серијата “Игра на тронови”, но овој пат за ѕидот на границата со ...
  сите 175 | | | веќе видена

  Претседателот уште еднаш ја искористил репликата од популарната серија. Американскиот претседател Доналд Трамп започнал борба против демократите преку постер ...
  сите 184 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп започнал борба против демократите преку постер на Инстаграм, кој бил инспириран од мегапопуларната серија "Game of ...
  сите 184 | | | веќе видена