Иран

  во

  Турската полиција уапсила 24 лица поради сомневање дека ја финансирале Терористичката група Исламска држава. Осомничените се уапсени во градот Дијарбакир, во ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Турската полиција уапсила 24 лица поради сомневање дека ја финансирале Терористичката група Исламска држава. Осомничените се уапсени во градот Дијарбакир, во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Турската полиција уапсила 24 лица поради сомневање дека ја финансирале терористичката група Исламска држава. Осомничените се уапсени во градот Дијарбакир, во ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Цените на нафтата паднаа во понеделникот на меѓународните пазари, иако стапија на сила американските санкции против Иран кој најави дека ќе ги крши и ќе ...
  сите 58 | | | веќе видена

  Додека притисокот на Западот за ставање на крај на војната во Јемен се зголемува, саудиската армија се подготвува за можеби последниот обид за офанзива на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Додека притисокот на Западот за ставање на крај на војната во Јемен се зголемува, саудиската армија се подготвува за можеби последниот обид за офанзива на ...
  сите 104 | | | веќе видена

  Европските лидери кои ја критикуваа одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за санкции врз Иран сега и самите размислуваат за такви санкции по ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Европските лидери кои ја критикуваа одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за санкции врз Иран сега и самите размислуваат за такви санкции по ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Европските лидери кои ја критикуваа одлуката на американскиот претседател Доналд Трамп за санкции врз Иран сега и самите размислуваат за такви санкции по ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Швајцарски претставници разговарале со колеги од САД и Иран за воспоставување хуманитарен финансиски канал кој би помогнал да продолжи приливот на храна и ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар Мајк Помпео во интервјуа за американските телевизии Фокс њуз и Си-Би-Ес њуз ја бранеше одлуката на претседателот Доналд Трамп за ...
  сите 35 | | | веќе видена