Иран

  во

  Цената на нафтата минатата недела на светските берзи повторно се зголеми и достигна најголема вредност. На лондонската берза цената на барел нафта минатата ...
  сите 12 | | | веќе видена

  На светските пазари цените на нафтата бележат раст и минатата недела, шеста недела по ред. Тоа значи дека достигнале највисоки нивоа од ноември минатата ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Цената на нафтата минатата недела на светските берзи повторно се зголеми и достигна најголема вредност. На лондонската берза цената на барел нафта минатата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Цената на нафтата минатата недела на светските берзи повторно се зголеми и достигна најголема вредност.На лондонската берза цената на барел нафта минатата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Цената на нафтата минатата недела на светските берзи повторно се зголеми и достигна најголема вредност. На лондонската берза цената на барел нафта минатата ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Иран ќе побара од меѓународната заедница да заземе став во врска со одлуката на САД да ја означат Револуционерната гарда како терористичка организација, изјави ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Останатиот дел од светот сега мора да ја удвои поддршката за народното движење кое сè бори за слобода Блумберг Колумна на Илај Лејк Соборувањето од власт на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Има повеќе причини поради кои Израелците не би го сакале Бенјамин Нетанјаху. Тој знае да се однесува горделиво и одмаздољубиво. Искусниот Нетанјаху често е и ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Њујорк тајмс Изјавата на претседателот Доналд Трамп дека корпусот на Иранската исламска револуционерна гарда претставува терористичка организација е прв пат ...
  сите 30 | | | веќе видена