Иран

  во

  Во службеното соопштение , турското Министерство за одбрана наведува дека несреќата се случила по испалувањето граната од тешка артилерија во воената база ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Цената на суровата нафта „брент“ денеска се намали под 70 американски долари за барел, првпат после 10 април 2018 година. Според аналитичарите, цената на ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Цените на нафтата во вторникот паднаа на светските берзи под 73 долари бидејќи фокусот се префрли на можното намалување на побарувачката поради забавувањето на ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Тројца членови на иранската арапска сепаратистичка група, која Техеран ја обвини дека е одговорна за неодамнешниот напад во Иран, беа уапсени во Данска поради ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тројца членови на иранската арапска сепаратистичка група, која Техеран ја обвини дека е одговорна за неодамнешниот напад во Иран, беа уапсени во Данска поради ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Данската полиција денеска соопшти дека уапсила тројца членови на иранска опозициска група, затоа што ги пофалиле оние кои стојат зад терористичкиот напад во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Данската полиција денеска објави дека уапсила тројца членови на иранската опозициска група бидејќи ги фалеле оние што стојат зад терористичкиот напад во Иран ...
  сите 4 | | | веќе видена