Иран

  во

  Ирански воен товарен авион „боинг 707“ се урна утрово во станбено подрачје, западно од Техеран. Во несреќата загинаа 15 луѓе, од вкупно 16 кои биле во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Товарен авион „боинг 707“ се урна со 10 членови на посадата и падна на територија на Иран. Се претпоставува дека причина за падот на авионот се многу лошите ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Ирански воен товарен авион „боинг 707“ се урна утрово во станбено подрачје, западно од Техеран. Во несреќата загинаа 15 луѓе, од вкупно 16 кои биле во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Иранското Министерство за надворешни работи вчера го повика на разговор полскиот вршител на работите Војчек Унолта и побар Полска да одбие да биде домаќин на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека економски ќе ја уништи Турција ако Анкара ги нападне Курдите во текот на американското повлекување од Сирија. – ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Товарен авион „Боинг 707“, со десетчлен екипаж денеска се урна во Иран. Се претпоставува дека авионот се урнал поради лошите временски услови. Леталото почнало ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Амбасадорот на САД во Германија упати писмено предупредување до германските компании кои се вклучени во контроверзниот руско-германски проект за гасоводот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп изјави дека економски ќе ја уништи Турција ако Анкара ги напдне Курдите во текот на американското повлекување од Сирија. – ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Ирански воен товарен авион „боинг 707“ се урна утрово во станбено подрачје, западно од Техеран. Во несреќата загинаа 15 луѓе, од вкупно 16 кои биле во ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп се закани дека економски ќе ја уништи Турција ако ги нападне курдските сили во Сирија по планираното повлекување на ...
  сите 88 | | | веќе видена