Иран

  во

  Министерот за одбрана на Иран, Амир Хатами, пред новинарите на конференцијата за безбедност во Москва во вторникот изјави дека американскиот претседател Доналд ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Со разговорите со Путин, Ким дополнително ќе ја зајакне својата позиција во идните преговори со американскиот претседател Доналд Трамп. Од друга страна, пак, ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Визниот режим и недоволната запознаеност со туристичките капацитети се главна пречка за незадоволителната бројка на туристички посети помеѓу Иран и Северна ...
  сите 14 | | | веќе видена