Иран

  во

  Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Исламската држава ја презеде одговорноста за нападот на воената парада во југозападниот дел на Иран, во кој загинаа најмалку 24 лица, а беа повредени повеќе од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Претседателот на Иран, Хасан Рохани денеска им нареди на безбедносните сили да ги идентификуваат одговорните за денешниот напад што се случи на воената парада ...
  сите 54 | | | веќе видена