Иран

  во

  Како што најавуваат од Велика Британија, до крајот на оваа година нов брод на Кралската морнарница ХМС Кент се очекува да биде испратен во водите на Персискиот ...
  сите 200 | | | веќе видена

  Очекуваните санкции на Вашингтон против Анкара најверојатно би ги ограничиле идните испораки на руско оружје за Турција, но од друга страна би биле во корист ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Постигнувањето на компромис со Иран е најдобар начин земјата да се спречи да развива нуклеарно оружје, изјави британската премиерка, Тереза Меј. Во последниот ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Републиканскиот сенатор од американската сојузна држава Кентаки, Ренд Пол, има намера од името на американскиот претседател Доналд Трамп, со цел да се намалат ...
  сите 200 | | | веќе видена

  Премиерката во заминување на Велика Британија Тереза Меј денеска рече дека без разлика кој пат за излез од ЕУ да го избере Велика Британија, тој можа да биде ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Постигнувањето компромис со Иран е најдобар начин земјата да се спречи да развива нуклеарно оружје, изјави британската премиерка Тереза Меј. Во последниот долг ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Постигнувањето компромис со Иран е најдобар начин земјата да се спречи да развива нуклеарно оружје, изјави британската премиерка Тереза Меј. Во последниот долг ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Постигнувањето компромис со Иран е најдобар начин земјата да се спречи да развива нуклеарно оружје, изјави британската премиерка Тереза Меј. Во последниот долг ...
  сите 49 | | | веќе видена