Ирак

  во

  Командантот на американските сили на Блискиот Исток Џозеф Вотел изјави дека нема притисок за повлекување на војската на САД од Сирија до некој определен датум. ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Командантот на американските сили на Блискиот Исток Џозеф Вотел изјави дека нема притисок за повлекување на војската на САД од Сирија до некој определен датум. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, рекол дека Турција во јуни ќе започне да го полни акумулационото езеро на Илис, браната на реката Тигар, и ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ирачкиот претседател Бахрам Салих изјави дека постои можност на терористите од таканаречената „Исламска држава“ да им бидат изречени смртни казни. Според него, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, рекол дека Турција во јуни ќе започне да го полни акумулационото езеро на Илис, браната на реката Тигар, и ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Ирачкиот претседател Бахрам Салих изјави дека постои можност на терористите од таканаречената „Исламска држава“ да им бидат изречени смртни казни. Според него, ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, рекол дека Турција во јуни ќе започне да го полни акумулационото езеро на Илис, браната на реката Тигар, и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Селекцијата на Аргентина во наредниот период ќе одигра две пријателски средби против Венецуела и Мароко, средби на кои селекторот Лионел Скалони ќе може да ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Турскиот претседател Таип Ердоган, рече дека во јуни ќе почне да го полни акумулираното езеро на Илис, брана на реката Тигар и покрај протестите кои ги имаше ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Организацијата Хјуман рајтс воч тврди дека околу 1.500 деца се наоѓаат во притвор во Ирак и во курдските области поради наводна поврзаност со Исламска држава. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Илјадници информации за можни сторени воени злосторства меѓу имигрантите кои влегле во Германија во текот на масовниот прилив меѓу 2015 и 2016 година очигледно ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Организацијата Хјуман рајтс воч тврди дека околу 1.500 деца се наоѓаат во притвор во Ирак и во курдските области поради наводна поврзаност со Исламска држава. ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Американските разузнавачки служби веќе нема да мора јавно да објавуваат информации за бројот на цивилни жртви убиени за време на воздушните напади „надвор од ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Американските разузнавачки служби веќе нема да мора јавно да објавуваат информации за бројот на цивилни жртви убиени за време на воздушните напади „надвор од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Американските разузнавачки служби веќе нема да мора јавно да објавуваат информации за бројот на цивилни жртви убиени за време на воздушните напади „надвор од ...
  сите 3 | | | веќе видена