Ирак

  во

  Осомничен холандски џихадист кој патувал во Сирија заврши пред суд откако позирал до обезглавено тело и фотографијата ја објавил на Фејсбук. Џихадистот, кој ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Осомничен холандски џихадист кој патувал во Сирија, заврши пред суд откако позирал до обезглавено тело и фотографијата ја објавил на Фејсбук. Џихадистот, кој ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Командантот на Здружениот генералштаб на САД Џозеф Данфорд го повика сојузниците да продолжат со врз Исламската држава и Ал Каеда на Блискиот исток и пошироко ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Убиецот кој синоќа ја застрела сопругата во куќата на нејзините родители и побегна утринава пиел кафе во село Лисец, пишува порталот Досие повикувајќи се на ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Убиецот кој синоќа ја застрела сопругата во куќата на нејзините родители и побегна утринава пиел кафе во село Лисец, пишува порталот Досие повикувајќи се на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 91 | | | веќе видена

  Регионалниот центар за гранични работи „Југ“ поднесе кривична пријава против 35-годишен жител од село Трубарево, Скопско, поради постоење основи на сомнение за ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Со специјален чартер лет од Атина, 177 бегалци, рано утрово заминаа за Минхен, за спојување со нивните семејства кои што се наоѓаат во Германија. Како што јави ...
  сите 2 | | | веќе видена