Ирак

  во

  Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран канал ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во координирана акција со Министерството за внатрешни работи пресече организиран ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Надлежен обвинител донесе Наредба за спроведување на истражна постапка против 21 лице за сторени кривични дела Криумчарење мигранти по член 418-б и ...
  сите 44 | | | веќе видена

  На денешн ден - 15 февруари 15 февруари 2019 - Денеска е Меѓународен ден за борба против ракот и леукемијата кај децата 1710.- Роден е францускиот крал Луј ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Претстојниот прием на Македонија во НАТО, и покрај пофалбите од странските политички елити, потенцира дека Алијансата станува ирелевантна бидејќи не може да се ...
  сите 13 | | | веќе видена