Ирак

  во

  Ирачките пратеници ја искористија ненајавената посета на претседателот на САД, Доналд Трамп на Ирак, за да побараат заминување на американските војници од ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп објави видео-снимка на Твитер на која се забележува како тој се фотографира со членовите на тим на морнаричките „фоки“ ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Анализата на вестите од светот започна со протестите во Бања Лука, Загреб и Сараево поради убиството на Давид Драгичевиќ, но и ненајавената посета на Доналд ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ирачките пратеници ја искористија ненајавената посета на претседателот на САД, Доналд Трамп на Ирак, за да побараат заминување на американските војници од ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Претседателот и првата дама на САД имаат интересна година зад себе, најмногу во поглед на нивната интеракција пред јавноста. Доналд Трамп ѝ го згреши името на ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Обвинителен акт за учество во странска војска, паравоени или параполициски формации против седум македонски државјани, поднесе Надлежниот јавен обвинител од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Обвинителен акт за учество во странска војска, паравоени или параполициски формации против седум македонски државјани, поднесе Надлежниот јавен обвинител од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп уште еднаш порача дека нема намера да се откаже од изградбата на ѕидот на јужната граница со Мексико. Трамп порача дека ...
  сите 96 | | | веќе видена