Ирак

  во

  Американскиот претседател Доналд Трамп уште еднаш порача дека нема намера да се откаже од изградбата на ѕидот на јужната граница со Мексико. Трамп порача дека ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Скопје, 27 декември 2018 (МИА) – Обвинителен акт за учество во странска војска, паравоени или параполициски формации против седум македонски државјани, поднесе ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по спроведена истражна постапка поднесе Обвинителен ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Обвинителен акт за учество во странска војска, паравоени или параполициски формации против седум македонски државјани, поднесе Надлежниот јавен обвинител од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Обвинителен акт за учество во странска војска, паравоени или параполициски формации против седум македонски државјани, поднесе Надлежниот јавен обвинител од ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Неколку минофрлачки ракети експлодираа во близина на американската амбасада во Ирак, која се наоѓа во строго обезбедуваната Зелена зона во Багдад, пишува ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по спроведена истражна постапка поднесе Обвинителен ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Надлежниот јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, по спроведена истражна постапка поднесе Обвинителен ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција поднесе обвинителен акт против седум македонски државјани за делото учество во ...
  сите 12 | | | веќе видена

   Како да се бакнуваат двајца познаници, а не сопружници, тврдат експертите за говор на тело. Доналд и Меланија Трамп направија изненадна посета на Ирак и ова ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Претседателот на САД, Доналд Трамп ненајавено денеска ги посети и американските војници во Германија, при враќањето од Ирак. како што јави телевизијата Фокс ...
  сите 106 | | | веќе видена