Ирак

  во

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео денеска во Доха изјави дека САД планираат проширување и реконструкција на воената база „Ел-Удејд“ во Катар. Според ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Еден од првите луѓе на најозлогласената терористичка организација на светот бил ликвидиран во Авганистан, потврдија синоќа од американската армија. Портпаролот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Портпаролката на Министерството за надворешни работи на Русија, Марија Захарова, повторно ја обвинила американската администрација за мешање во внатрешните ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Низ историјата, но и ден-денес, постојано има примери во кои се гледа нераскинливата врска меѓу човекот и животните. Многу од тие ситуации инспирирале филмски ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Според годишната листа на компанијата „Хенли енд партнерс“, Јапонија сè уште гордо ја носи титулата на најјак пасош на светот, додека второто место го делат ...
  сите 46 | | | веќе видена