Ирак

  во

  Турската армија неутрализира вкупно 11 ПКК терористи во последните два дена во југоисточна Турција и во северен Ирак, соопшти армијата. Зборот „неутрализира“ ...
  сите 13 | | | веќе видена

  По наредба на Реџеп Таип Ердоган, започнува турскиот воен ангажман источно од Еуфрат, а турските сили веќе ги бомбардираат позициите на курдските борци во ...
  сите 70 | | | веќе видена

  Џихадистичката организација на Исламската држава ги угнетува сириските демократски сили СДФ, кои уживаат поддршка од САД, од последното безбедно место на ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Рајот постои и тој се наоѓа овде во Слоештица, во Македонија! Вака Стано Бубан, професор на Ликовната академија во Братислава, Словачка, со само неколку збора ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Јумпеи Јасуда, јапонски новинар кој три години минал во заробеништво во Сирија, прв пат проговорил за своето искуство и објаснил каква несигурност го чекала ...
  | | веќе видена

  Јумпеи Јасуда, јапонски новинар кој три години минал во заробеништво во Сирија, прв пат проговорил за своето искуство и објаснил каква несигурност го чекала ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Вчера во 21,20 часот на надвозникот над автопатот Гевгелија – Скопје во правец кон село Прдејци, гевгелиско, полициски службеници забележале товарно моторно ...
  сите 3 | | | веќе видена