Ирак

  во

  Вчера вечер во 22:00 часот на клучката Миравци, полициски службеници запреле патничко возило „Алфа Ромео“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Б.(35) ...
  сите 32 | | | веќе видена

  Полициски службеници синоќа во 22 часот на клучката Миравци, запреле патничко возило „Алфа Ромео“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Д.Б.(35) од село ...
  сите 120 | | | веќе видена

  “БУГАРОФИЛИ“, “СРБОМАНИ“, “РУСОФИЛИ“... И “БОНД СТИЛ“, “ГРИЗЛИ“, КАЛЕТО... Пишува Тодор ПЕТРОВ Бисери од македонската политичка сцена, за рубриката “Верувале ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Инстаграм ѕвездата од Ирак, 22 годишната Тара Фарес, непознат сторител испукал три куршуми во глава додека се возела со автомобил. Мажот побегна на мотор во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Фудбалерот на ирански Персеполис имаше вистинско мало шоу против „Гаучосите“. Аргентинците славеа победа од 4:0 во пријателскиот натпревар против Ирак одигран ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Најпрвин во 30. минута поведоа популарните „рибари" преку фудбалерот на Астон Вила, Бјарнасон со еден убав удар во мрежата на Љорис. Уште поголем шок на ...
  сите 17 | | | веќе видена