Ирак

  во

  Германскиот суд осуди на осум ипол години затвор мигрант од Авганистан, поради убиство на неговата поранешна 15-годишна девојка. Абдул Д., како што е ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Германскиот суд осуди на осум и пол години затвор мигрант од Авганистан поради убиство на својата поранешна 15-годишна девојка. Абдул Д., како што е ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ирачкото министерство за надворешни работи во неделата го демантираше тврдењето на новинската агенција Reuters дека Ирак му дозволил на Иран да распореди ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Околу 4.500 националисти и 3.500 социјалисти учествуваа на собирите, на кои имаше и големо полициско присуство, во обид да се спречи директен судир меѓу двете ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Ирачкото Министерство за надворешни работи денеска го демантираше тврдењето на новинската агенција Ројтерс дека Ирак му дозволил на Иран да распореди ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Најмалку девет лица биле повредени, а неколку стотици притворени по вчерашните масовни протести на германски националисти и про-имигрантски групи во градот ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Одделението за мигранти и бегалци во Србија информира дека во новата учебна годинаво училиште ќе појдат 344 деца од мигрантски семејства. Децата се распоредени ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Одделението за мигранти и бегалци во Србија информира дека во новата учебна годинаво училиште ќе појдат 344 деца од мигрантски семејства. Децата се распоредени ...
  сите 10 | | | веќе видена