Ирак

  во

  Огромна статуа на иранскиот командант Касем Сулејмани, кој беше убиен во американски воздушен напад во јануари, е поставена во јужен Либан, во близина на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Статуата на командантот на елитната единица Кудс во селото Марун ал Рас ја поставиле членови на шиитската екстремистичка организација Хезболах која има ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Огромна статуа на иранскиот командант Касем Сулејмани, кој беше убиен во американски воздушен напад во јануари, е поставена во јужен Либан, во близина на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Огромна статуа на иранскиот командант Касем Сулејмани, кој беше убиен во американски воздушен напад во јануари, е поставена во јужен Либан, во близина на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Огромна статуа на иранскиот командант Касем Сулејмани, кој беше убиен во американски воздушен напад во јануари, е поставена во јужен Либан, во близина на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Иранскиот министер за надворешни работи Мохамад Џавад Зариф изјави во саботата дека не исклучува нови одмазнички акции против САД поради убиството на ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Одговори и решенија на прашањата за соработката во одбраната и либерален меѓународен поредок се дел од темите на годинешната Минхенска безбедносна ...
  сите 101 | | | веќе видена

  Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Командантот на иранската Револуционерна гарда генерал-мајорот Хусеин Салами во обраќањето по повод 40 дена од убиството на командантот Касем Сулејмани, кој ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Членството во НАТО е најголемиот историски успех на Северна Македонија и граѓаните на земјата треба вниматело да изберат што сакаат – политичка дестабилизација ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во првата половина на март се очекува ратификација на Протоколот за членство во НАТО од страна на шпанскиот Парламент, по што во текот на тој месец се очекува ...
  сите 88 | | | веќе видена