Целиот Блиски исток е под аларм, ОВА СЕ ПРВИТЕ ДЕТАЛИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА НАПАДОТ ВРЗ ИЗРАЕЛ


Светските агенции јавуваат за втора серија беспилотни дронови кои од Иран патуваат преку Ирак кон Израел. Се појавија и снимки од небото над Ирак на кои се ...
| | веќе видена | слични

Најмалку пет ракети биле лансирани од ирачкиот град Зума кон американската воена база во североисточна Сирија, изјавија за Ројтерс два ирачки безбедносни ...
| | веќе видена | слични

Каде ќе избие следниот израелско-ирански конфликт? Како што вели Мајкл Стивенс, експерт за Блискиот Исток во Кралскиот институт за истражување на одбраната ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Иран во рок од неколку дена ќе ја добие првата серија од руските борбени авиони Су-35 од последната генерација, купени во ноември минатата година, објави ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Иранските власти ги демантираа информациите дека ќе има испорака на нови руски борбени авиони Су-35 во Иран, јави ДПА. Според информативниот сајт „Фарару“, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Според информативниот сајт „Фарару“, информациите во иранските медиуми дека земјата во следните неколку дена ќе ги добие авионите од најновата генерација се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Агенцијата појаснува дека изданието не открива повеќе детали, но според неофицијални информации, набавката вклучува вкупно 24 борбени авиони. ДПА потсетува ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ирачките власти денеска соопштија дека ја истражуваат експлозијата во воената база на борци поддржани од Иран, во која загина едно лице, а се повредени осум ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјални претставници на Народниот фронт за мобилизација (ПМФ) првично ја опишаа експлозијата во базата Калсу во централен Ирак како резултат на воздушен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Македонската ознака во моменталните околности станува моќно средство на економската дипломатија. Навистина ми е жал кога слушам врвни грчки производители на ...
сите 540 | | | веќе видена

„Состојбата на пациентот е стабилна. Клиничката слика се поправа, тој комуницира“, соопшти преку Фејсбук болницата од Банска Бистрица во која тој лежи.Нападот ...
сите 497 | | | веќе видена

Во седум избирачки места во изборните единици 5 и 6 денеска гласаат болни и изнемоштени лица, како и затвореници пред утрешното прегласување за парламентарните ...
сите 466 | | | веќе видена

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност, Жозеп Борел во врска со повикот на обвинителот на Меѓународниот кривичен суд (МКС) да издаде ...
сите 396 | | | веќе видена

Денес од пладневните часови на повеќе места низ Македонија атмосферата значително ќе се дестабилизира, што значи ќе има развој на нестабилна облачност, ...
сите 272 | | | веќе видена

Судскиот совет на Република Македонија на итната седница на полноќ му го одзема имунитетот на врховниот судија Наќе Георгиев со што го одобри неговиот притвор, ...
сите 70 | | | веќе видена

Мајк В. Поп Гинов кој живее во Шведска, е лицето за кое пред два дена беше објавено до МВР дека е уапсен за загрозување на сигурноста на претседателката на ...
сите 237 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Целиот Блиски исток е под аларм, ОВА СЕ ПРВИТЕ ДЕТАЛИ ОД ПОЧЕТОКОТ НА НАПАДОТ ВРЗ ИЗРАЕЛ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: