Ирак

  во

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска прими во посета делегација на конгресмени на Соединетите американски држави, предводени од ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Честитки за постигнувањето на договорот со Грција и признание за досегашните реформски процеси на Македонија денеска на премиерот Зоран Заев му оддадоа ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Честитки за постигнувањето на договорот со Грција и признание за досегашните реформски процеси на Македонија денеска на премиерот Зоран Заев му оддадоа ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска ја прими делегацијата на конгресмени на Соединетите Американски Држави, предводени од Бил ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска во Владата прими во посета делегација на конгресмени на Соединетите Американски Држави, предводени од нивниот колега Бил Флорес, ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев денеска прими во посета делегација на конгресмени на Соединетите американски држави, предводени од ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Турскиот претседател порача дека мирот и безбедноста во Сирија владеат само на териториите кои што се под контрола на Турција и порача дека „мирот ќе биде ...
  сите 39 | | | веќе видена

  Во Полска есенва ќе почне да се емитува телевизиско ријалити шоу кое ќе ги следи учесниците како патуваат наназад низ бегалската рута во Европа, завршувајќи во ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Кога пред две години беше објавена приказната за граничниот полицаец Боби Додевски од Куманово и мигрантката Нора од Ирак, речиси немаше некој кој не веруваше ...
  | | веќе видена

  Турскиот претседател, Реџеп Таип Ердоган, вети дека неговата земја ќе донесе мир и сигурност во Ирак и во деловите на Сирија кои не се под контрола на Турција, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Кога пред две години беше објавена приказната за граничниот полицаец Боби Додевски од Куманово и мигрантката Нора од Ирак, речиси немаше некој кој не веруваше ...
  сите 2 | | | веќе видена