Ирак

  во

  Најмалку осум лица загинаа, а 12 се повредени при напад на бомбаш самоубиец врз контролен пункт во провинцијата Анбар во Ирак.Генерал-мајор Касем ал-Дулами за ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Команијата за стратегиски комуникации од Белфаст, Северна Ирска, „Стратагем интернешнл“, ќе ѝ помага на македонската влада во кампањата чијашто цел е успешен ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Команијата за стратегиски комуникации од Белфаст Северна Ирска, „Стратагем интернешнл“, ќе ѝ помага на македонската влада во кампањата која има цел успешен ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Телото на капетанот Харит ал Судани никогаш не е пронајдено. На денот кога четири експлозии го потресле Багдад, автомобил паркиран на улица, натоварен со ...
  | | веќе видена

  Полицијата која што беше распоредена во голем број ги држеше на безбедно растојание екстремните левичари кои што се обидуваа да се приближат на десничарите и ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Честитки за постигнувањето на договорот со Грција и признание за досегашните реформски процеси на Македонија денеска на премиерот Зоран Заев му оддадоа ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Премиерот Заев прими делегација на Конгресот на САД: Развојот на демократските капацитети ја носат Република Македонија на ново ниво поблиску до полноправното ...
  | | веќе видена | слични

  Честитки за постигнувањето на договорот со Грција и признание за досегашните реформски процеси на Македонија денеска на премиерот Зоран Заев му оддадоа ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев денеска прими во посета делегација на конгресмени на Соединетите американски држави, предводени од нивниот колега Бил Флорес.На средбата ...
  сите 88 | | | веќе видена