Ирак

  во

  Неверојатно, речиси нереално, но сепак реалити шоу, кое не пропуштам да го гледам секој ден. Ги надминува сите турски, шпански, колумбиски криминални или ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Главниот американски функционер во борбата против џихадистичката групација Исламска држава, Брет Мекгарк, поднесе оставка поради одлуката на претседателот ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Северноатлантскиот пакт е „во добра форма“ – порачува генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг во видео пораката упатена до припадниците на силите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Американскиот државен секретар, Мајк Помпео соопшти дека САД и натаму остануваат посветени на борбата против Исламската држава. Американскиот државен секретар, ...
  сите 41 | | | веќе видена