Ирак

  во

  Кога во април 2003. година американските војници прв пат влегле во Багдад, крадците на големо ги празнеле трезорите на Централната банка на Ирак, зградата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Најмалку 200 масовни гробници се пронајдени во деловите на Ирак, што до минатата година беа под контрола на џихадистичката група Исламска држава (ИД), се ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Фото: Pixabay Турција до крајот на оваа година планира да извезе килими во САД во вредност од 500 милиони долари, пишува агенцијата Анадолија Соединетите ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Кога во април 2003. година американските војници прв пат влегле во Багдад, крадците на големо ги празнеле трезорите на Централната банка на Ирак, зградата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Цените на нафтата паднаа во понеделникот на меѓународните пазари, иако стапија на сила американските санкции против Иран кој најави дека ќе ги крши и ќе ...
  сите 58 | | | веќе видена