Игор

  во

  Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и генералниот ...
  сите 253 | | | веќе видена

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Случајот се наоѓа ...
  сите 157 | | | веќе видена

  СДСМ: Груевски го допре дното Груевски го допре дното, но нема да побегне од одговорност, велат од СДСМ. Од партијата велат дека лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 253 | | | веќе видена

  Скопје, 13 ноември 2018 (МИА) – Поранешниот премиер Никола Груевски и натаму е недостапен за полицијата која трага по него за да го спроведе на издржување на ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Додака трае потрагата на мобилната полициска единица „алфи“ по засега недостапниот поранешен премиер Никола Груевски, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Да кажеме вечерва дека ова што се случува е удар врз демократијата, во најмала рака ќе биде траги-комично, ова што вечерва се случува е дно, истакна ...
  сите 120 | | | веќе видена