Игор

  во

  Фото, Петр Стојановски Со овие три бода избраниците на селекторот Игор Ангеловски и официјално го освоија првото место во групата 4 од Лигата „Д" и така ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Новата победа на македонската фудбалска репрезентација во Лигата на нации и дефинитивно го донесе првото место во групата, како и пласман во полуфиналето каде ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија ја оправда фаворитската улога против Гибралтар со триумфот од 4:0 во Скопје за заверување на првото место во четвртата ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Македонија го совлада Гибралтар со 4:0 и на триумфален начин го заврши настапот во групната фаза на првото издание на Лигата на нации. Избраниците на Игор ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Вечерва Македонија го игра последниот натпревар во групната фаза во Лигата на Нации во кој противник ќе ни биде репрезентацијата на Гибралтар. Црвено-жолтите ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Денеска на Националната Арена „Филип Втори" - Скопје избраниците на селекторот Игор Ангеловски бркаат нов позитивен резултат кој што ќе им донесе учество во ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Нашите најдобри фудбалери одат на нов позитивен резултат, а евентуален триумф ќе значи учество во повисок ранг Лига „Ц" и обезбеден плеј-оф за Европското ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Македонија вечерва го игра последниот натпревар од групната фаза во Лигата на Нации, а противник ни е Гибралтар. На домашен терен избраниците на Игор ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Што зборувале обвинетите по петкратното убиство кај Смилковското езеро јавноста не знае. Нивните комуникации ги има специјалното обвинителството и судот. СЈО ...
  сите 102 | | | веќе видена