Игор

  во

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев денес го посети Велес, каде оствари средба со граѓаните. -Она што е евидентно од она што го разговараме со ...
  сите 108 | | | веќе видена

  Првиот човек на Судскиот Совет Зоран Караџоски не сакаше да го коментира посебниот извештај на СЈО, во кој четири судии беа искритикувани поради блиските ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Но, поранешниот уставен судија Игор Спировски тврди дека Уставен воопшто нема надлежност да одлучува за референдумски прашања. Вели дека судот уште во 2005та ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Ова е судбоносно прашање и треба убаво да се размисли каков став ќе се заземе – смета поранешната судијка во Уставен, Наташа Габер Дамјановска во пресрет на ...
  сите 208 | | | веќе видена

  Министерството за одбрана на Русија го утврди серискиот фабрички број на проектилот со кој во летото 2014 година е соборен малезискиот патнички авион над ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Руското Министерство за одбрана претставило аудио снимка која докажува украинско учество во соборувањето на малезискиот авион MH17 во 2014. година, изјавил ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Концесијата за отстранување на згурата од велешката топилница од компанијата Еко Центар 97 преминува на компанијата КЕПС МОНТ ГРОУП ДОО Скопје, одлучи Владата ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Два дена исполнети со спорт на најтешкото атлетско натпреварување, триатлонот, го преплавија Охрид со позитивна енергија. Македонската триатлон федерација ...
  сите 37 | | | веќе видена