Игор

  во

  Екипата на Бутел е најголемото изненадување во досегашниот дел од ракометната Суперлига на Македонија. Новиот суперлигаш со одлични партии првиот дел од ...
  сите 21 | | | веќе видена

  По повод одбележувањето на „Европскиот ден на уметничка креативност“, како дел од проектот CreArt (Мрежа на градови за уметничко творештво), во Музеј на Град ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Игор Џамбазов, Тамара Тодевска, Кире Лазаров, Мајкл Џексон, Северина, Бора Чорба се дел од познатите личности чии ликови фризерката и уметник Светлана ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Многу изненадувања во партиите од денешното 1-во коло на јубилејното 20-то Европско поединечно првенство (ЕП) во шах, што во 11 кола се игра во хотел „Хилтон“ ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На тренинг центарот „Петар Милошевски”, почнаа подготовките на македонската фудбалска репрезентација за дуелите од квалификациите за ЕП 2020 против Летонија ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација го означи почетокот на подготовките за стартот на квалификациите за ЕП 2020. Вечерва на комплексот „Петар Милошевски“ во ...
  сите 86 | | | веќе видена

  Вкупно 1.836 граѓани од дијаспората се пријавиле дека ќе гласаат за претседателските избори. Нема да се гласа во 15 градови, бидејќи имало под 10 пријавени, ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Македонскиот репрезентативец Дарко Велковски имаше вчера во Хрватска неочекувана „снежна подготовка“ за тоа што го очекува од денеска на репрезентативниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентација денеска ги започнува подготовките за првиот натпревар од квалификациите за ЕП 2020 против Летонија, кој го играме на 21 ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија ги стартуваше подготовките за првиот меч од квалификациите за Европското првенство, селекторот Игор Ангеловски нема да може да ...
  сите 55 | | | веќе видена