Игор

  во

  Македонија го совлада Гибралтар со 4:0 и на триумфален начин го заврши настапот во групната фаза на првото издание на Лигата на нации. Избраниците на Игор ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Македонија ја освои првата позиција во Д групата од Лига на нации и обезбеди плеј-оф во за пласман на Европското првенство. „Најпрвин честитките треба да им ги ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Македонија убедливо го совлада Гибралтар (4-0) и го обезбеди првото место во групата 4 од Д сегментот, кое води во плеј-оф за пласман на ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Селекторот на Македонија, Игор Ангеловски им честиташе на фудбалерите за успешниот настап во Лига на нации и порача дека сега целта е обезбедување историски ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Селекторот на гостинската репрезентација, уругвајскиот стратег Хулио Рибас вели заслужено славеле избраниците на Игор Ангеловски. Сега е веќе минато Лигата „Д" ...
  сите 5 | | | веќе видена

  На тој начин избраниците на селекторот Игор Ангеловски обезбедија историски настап во плеј-офот за пласман на Европското првенство 2020 година и воедно ќе ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Фото, Петр Стојановски Со овие три бода избраниците на селекторот Игор Ангеловски и официјално го освоија првото место во групата 4 од Лигата „Д" и така ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Новата победа на македонската фудбалска репрезентација во Лигата на нации и дефинитивно го донесе првото место во групата, како и пласман во полуфиналето каде ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Фудбалската репрезентација на Македонија ја оправда фаворитската улога против Гибралтар со триумфот од 4:0 во Скопје за заверување на првото место во четвртата ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Македонија го совлада Гибралтар со 4:0 и на триумфален начин го заврши настапот во групната фаза на првото издание на Лигата на нации. Избраниците на Игор ...
  сите 88 | | | веќе видена