Игор

  во

  Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за случувањата на 27 април минатата година во Собранието на Република Македонија. Случајот се наоѓа ...
  сите 181 | | | веќе видена

  На вечерашниот симфониски концерт на Македонската филхармонија насловен „Руска игра“ солист ќе биде Џозеф Алези, прв тромбонист во престижната Њујоршка ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Најдобрата македонска фудбалска репрезентација се подготвува за гостувањето кај Лихтенштајн во претпоследното коло од групата „4“ во Лига „Д“ од Лигата на ...
  сите 146 | | | веќе видена

  „Воведување на корпоративните иновации во Македонија“ е темата на панел дискусијата која ќе се одржи денеска во Скопје како дел од Светската недела на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  „Воведување на корпоративните иновации во Македонија“ е темата на панел дискусијата која ќе се одржи денеска со почеток во 18:00 часот во Јавна Соба во Скопје ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Македонската фудбалска репрезентција синоќа се комплетираше со доаѓањето на капитенот на тимот, Горан Пандев во малото швајцарско место Фусисберг, во близина ...
  сите 146 | | | веќе видена

  „Воведување на корпоративните иновации во Македонија“ е темата на панел дискусијата која ќе се одржи денеска од 17 часот во „Јавна соба“ во Скопје како дел од ...
  сите 43 | | | веќе видена

  „Воведување на корпоративните иновации во Македонија“ е темата на панел дискусијата која ќе се одржи денеска во Скопје како дел од Светската недела на ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Денеска во Музеј на град Скопје ќе се отвори изложба на Милена Атанасова насловена „Ослободување“. Станува збор за мултимедијален проект во којшто авторката ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, ова денеска на ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Со својот најнов проект „Ослободување“, Милена Атанасова се позиционира како авторка којашто смело ги урива границите на медиумот со којшто се изразува, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Она што се случуваше вчера околу седиштето на ВМРО-ДПМНЕ беше класична политичка хајка организирана од Зоран Заев и Оливер Спасовски, рече на денешната прес ...
  сите 133 | | | веќе видена