Игор

  во

  ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите државни институции на централно и локално ниво да го игнорираат и бојкотираат операционализирањето на овој неуставен и штетен ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Во „Топ Тема“ на Телма Телевизија, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, истакна дека Законот за јазици е донесен со кршење на Уставот и Законот. ...
  сите 77 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски изјави дека партијата нема да ги бојкотира претседателските избори. Мицкоски во Отворено студио на телевизија ...
  сите 163 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на гостувањето во „Топ Тема“ на Телма Телевизија, истакна дека Законот за јазици е донесен со кршење на ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување на телевизија Телма демантираше дека доколку не добијат предвремени парламентарни ...
  сите 188 | | | веќе видена

  Во „Топ Тема“ на Телма Телевизија, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, истакна дека Законот за јазици е донесен со кршење на Уставот и Законот. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Во „Топ Тема“ на Телма Телевизија, генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев, истакна дека Законот за јазици е донесен со кршење на Уставот и Законот. ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во вечерашното гостување на телевизија Телма демантираше дека доколку не добијат предвремени парламентарни ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Опцијата на ВМРО-ДПМНЕ, дека ќе ги бојкотираат претседателските избори доколку заедно со нив не се одржат и парламентарни избори, ја изненади и Владата. Ова ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 203 | | | веќе видена

  Без потпис од претседателот на државата, Ѓорѓе Иванов, само со парафот на Талат Џафери „Службен весник“ го објави Указот за прогласување на Законот за употреба ...
  сите 52 | | | веќе видена

  Потпишувањето и праќањето на законот за двојазичност во Службен весник од страна на господинот Талат Џафери, без потпис на претседателот на државата, Ѓорѓе ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Апсолутно не играме на картата на национализмот, порача генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев во одговор на новинарско прашање. - Законот е штетен и ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Опозицијата против две лица ќе поднесе кривични пријави за Законот за јазици. Oд ВМРО ДПМНЕ најавија дека ќе поднесат кривична пријава против претседателот на ...
  сите 115 | | | веќе видена