Грција

  во

  Договорот со Грција е совршен пример, модел како може да се разграничат идентитетски прашања и неговата имплементација веќе ги носи првите резултати. Сите ја ...
  сите 47 | | | веќе видена

  „Џабе троши бензин и керозин“ и порача на Турција грчкиот премиер Алексис Ципрас откако денеска турски воени авиони го попречиле патот на хеликоптерот со кој ...
  сите 73 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев на трибина во Куманово посочи дека земјава е пример за останатите, како преку договор и дијалог се решаваат крупни сложени проблеми. ...
  сите 47 | | | веќе видена

  По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  По завршувањето на свечената литургија во атински храм по повод националниот празник на Грција и по интонирањето на грчката химна, во моментите кога шефот на ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Создадовме модел за решавање на политички прашања, но ако продолжиме со ова темпо може да станеме и економски пример, изјави премиерот Зоран Заев од трибината ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Зоран Заев учествуваше и се обрати на 6-тата трибината „Фер општество – шанса за сите“ со граѓаните и ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Реалните економски политики и договорите со Грција и Бугарија кои ни ги отворија вратите во НАТО, со што се осигура стабилноста и безбедноста на државата, ...
  сите 19 | | | веќе видена