Грција

  во

  И среќен пат до родното Муртино.Нема да фалиш, ама ич… добро може ќе фалат твоите епски бисери, југословенскиот есперанто и муртинскиот англиски. Реално ќе ...
  | | веќе видена

  Поради пожар во пилотската кабина, авион на компанијата „Рајанер“ попладнево принудно слетал на аеродромот во Солун, а сите 164 лица, патници и членови на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Според последните податоци, во светот до сега се регистрирани 11.072.007 лица заразени со новиот коронавирус. Од нив починале 525.954, а оздравеле 6.205.727 ...
  сите 274 | | | веќе видена

  Заменик министерот за животна средина и просторно планирање Јани Макрадули денеска беше во работна посета на Општина Битола, каде Градоначалничката Наташа ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Европската Комисија зазеде принципиелна почетна позиција во однос на прашањето на јазикот во предлог- преговарачката рамка, вели Димитров. Според анализите на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Европскиот фонд за копродукција и дистрибуција на креативни кинематографски и аудиовизуелни дела – Еуримаж ја поддржа и првата грчко-македонска филмска ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Европскиот фонд за копродукција и дистрибуција на креативни кинематографски и аудиовизуелни дела – Еуримаж ја поддржа и првата грчко-македонска филмска ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Поради пожар во пилотската кабина, авион на компанијата „Рајанер“ попладнево принудно слетал на аеродромот во Солун, а сите 164 лица, патници и членови на ...
  сите 54 | | | веќе видена

  Европскиот фонд за копродукција и дистрибуција на креативни кинематографски и аудиовизуелни дела – Еуримаж ја поддржа и првата грчко-македонска филмска ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Туристите да ги почитуваат правилата и здравствените протоколи исто како што тоа го сторија Грците, побара министерот за здравство на Грција, Василис Кикиљас ...
  сите 164 | | | веќе видена

  Поголема група мигранти била забележана во грчкиот град Поликастро во близина на границата со Македонија, пишува солунскиот информативен портал „Вориа” и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Министрите Едмонд Адеми и Никола Димитров денеска го претставија проектот ЕУ за Преспа, финансиран од ЕУ, како и „Преспа форумот за дијалог“.„Во септември ...
  сите 17 | | | веќе видена

  На прашањето да го коментира фактот дека неговиот татко отпатувал во Грција и покрај препораката на властите во Велика Британија да се воздржат од патување во ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Критиките на Анкара поради можното претворање на музејот Аја Софија во џамија претставуваат напад врз суверенитетот на Турција, изјави претседателот Реџеп Таип ...
  сите 50 | | | веќе видена