Грција

  во

  На трибината организирана од коалицијата „Излези За европска Македонија“, Заев уште еднаш повтори дека се работи за историска шанса која ни е на дофат, но оти ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Ќе се казнува секакво попречување на правото на глас на 30 септември, па дури и интернет пораки и активности за кои министерството за вантрешни работи ќе оцени ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Новата анкета на Рејтинг во однос на претходната, на барање на 1ТВ, покажува дека се зголемува поддршката на граѓаните во однос на интеграциите во ЕУ и НАТО. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Македонската дијаспора во Австралија не се согласува со Договорот од Преспа зашто со него  се разнебитува Македонскиот идентитет а државата е донесена до раб ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Веќе навикнавме на интернет да наидеме на снимки од богаташи и нивните деца, кои немаат проблем да покажат во каков луксуз живеат. Сега дошол редот и на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека најголемиот дел од членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ...
  сите 146 | | | веќе видена

  По 27 години Македонија најде решение со соседна Грција со кое се изборивме за својот идентитет и затоа е жално после 27 години да чекаме уште, рече министерот ...
  сите 106 | | | веќе видена

  Сите граѓани во Република Македонија на 30 септември на претстојниот референдум треба да постапат според сопствено убедување, слушајќи го срцето и расудувајќи ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Грчката полиција уапси осум лица осомничени за вмешаност во нападот врз пратеникот на владејачката Сириза, Петрос Константинеас.Константинеас синоќа во градот ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На помалку од една недела до референдумското изјаснување ниту половина од гласачите во Македонија не ги знаат одредбите од договорот со Грција. Ова го покажува ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Министерот за надворешни работи, Никола Димитров буквално им нацрта на вмровците со фломастер на табла за лагите кои ги шират поврзани со договорот помеѓу ...
  | | веќе видена | слични

  Како што наближува денот на референдумот, поддршката за членството на Македонија во ЕУ и НАТО е во постојан раст – ова го покажуваат податоците на новата ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Грчките метеоролози предупредија дека времето во земјата ќе се расипе од утре, со што ќе заврши летната сезона во Грција, која трае и во поголемиот дел од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Дури и во древниот Египет, лукот е фален со цела уста. Истото важи и за античка Грција, каде што војниците добивале задолжително лук во исхранат, за да бидат ...
  | | веќе видена