Грција

  во

  Графитите како уметничка форма датираат уште од времето на античка Грција и Римската Империја. Иако во денешно време во Македонија графитите сè уште се еден ...
  сите 14 | | | веќе видена

  На тема „Членство во ЕУ, предностите и предизвиците што ги донесе за Шведска“, денес Друштвото за македонско- шведското пријателство организира дискусија во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Заштита на македонскиот идентитет, влез на Македонија во НАТО и следствено на тоа зголемување на безбедноста во рамки на Алијансата и нејзиниот принцип на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Премиерот Заев најави оставка ако референдумот биде неуспешен, но останува нејасно што премиерот подразбира под успешен референдум, особено ако се знаат ...
  сите 74 | | | веќе видена

  На тема „Членство во ЕУ, предностите и предизвиците што ги донесе за Шведска“, денес Друштвото за македонско- шведското пријателство организира дискусија во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жалосен и недоговорен е ставот на претседателот Иванов за референдумот, смета владеачката ДУИ. Министерот за образование Арбр Адеми вели дека особено е ...
  сите 74 | | | веќе видена

  На шест денови до рефереднумот за иднината, Христијан Мицкоски не само што нема став за најважното прашање, туку упорно негира се што и носи добро на ...
  сите 197 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче денеска оствари посета на Богданци каде во амбулантата, која работи во состав на Здравствениот дом од Гевгелија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Политичарите кои ги бива да лажат и да манипулираат имаат име и презиме. Тоа е Зоран Заев и картелот околу него. Политичарите кои се коцкаат со идентитетот на ...
  сите 230 | | | веќе видена

  Графитите како уметничка форма датираат уште од времето на Античка Грција и Римската Империја. Иако во денешно време во Македонија графитите се уште се еден ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Министерот за здравство Венко Филипче денеска оствари посета на Богданци каде во амбулантата, која работи во состав на Здравствениот дом од Гевгелија, ...
  сите 11 | | | веќе видена

   Графитите како уметничка форма датираат уште од времето на Античка Грција и Римската Империја. Иако во денешно време во Македонија графитите сеуште се еден ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Само три различни прилики се доволни македонскиот премиер да даде три различни изјави за едно исто прашање. Прашањето е очекувано и очигледно за овој период, ...
  сите 74 | | | веќе видена

  Графитите како уметничка форма датираат уште од времето на Античка Грција и Римската Империја. Иако во денешно време во Македонија графитите сеуште се еден вид ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Графитите како уметничка форма датираат уште од времето на Античка Грција и Римската Империја. Иако во денешно време во Македонија графитите сеуште се еден вид ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во своето гостување во емисијата “Клик Плус“ на Тв 21 изјави дека Законот за употреба на јазиците и договорот со ...
  сите 14 | | | веќе видена