Грција

  во

  По успешно изгласаните уставни измени во македонското Собрание и во пресрет на ратификацијата на Договорот од Преспа во грчкиот Парламент, како и за одлуката ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во клучните моменти кога Македонија требаше да си ја обезбеди својата целовитост и стабилност, кога на Балканот некои заговараат нови граници, успеавме нашата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Како велат кумановчани: „За каква глава – таков брич“. Така и ние Македонците си добивме брич каков што очигледно оваа генерација заслужува. Си заслуживме ...
  | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва објави дека го потпишал и го испратил Законот за употреба на јазиците до Службен весник. Џафери го чуваше во ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието Талат Џафери вечерва во Службен весник го испратил Законот за употреба на јазиците, кој претседателот Ѓорге Иванов одби да го ...
  сите 263 | | | веќе видена

  „Мило ми е што вака го започнуваме првото интервју за вас годинава, со ова емоционална и историска вест. Јас за ова дознав пред десет минути, додека доаѓав ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за решавање на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Во клучните моменти кога Македонија требаше да си ја обезбеди својата целовитост и стабилност, кога на Балканот некои заговараат нови граници, успеавме нашата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Во клучните моменти кога Македонија требаше да си ја обезбеди својата целовитост и стабилност, кога на Балканот некои заговараат нови граници, успеавме нашата ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Стејт департментот на САД денеска ја објави Интегрираната стратегија на земјата за Грција како сојузник од ЕУ и НАТО, во која Грција се смета за „столб на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за решавање на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Претседателот на Собранието, Талат Џафери, вечерва објави дека го потпишал и го испратил Законот за употреба на јазиците до „Службен весник“. Џафери го чуваше ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Најновите информации од опозицијата кажуваат дека тие сега почнуваат да условуваат со двојни избори - или ќе има и претседателски и предвремени парламентарни ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Уставните измени со коишто се менува името на државата од Република Македонија во Република Северна Македонија денеска се објавени во Службен весник со потпис ...
  сите 263 | | | веќе видена

  Договорот од Преспа уште од потпишувањето придонесува во зајакнувањето на мирот и стабилноста на Балканот, воедно е и меѓународно признат модел за решавање на ...
  сите 71 | | | веќе видена

  Најновите информации од опозицијата кажуваат дека тие сега почнуваат да условуваат со двојни избори - или ќе има и претседателски и предвремени парламентарни ...
  сите 7 | | | веќе видена