Грција

  во

  На сите начини, што уставно ми стојат на располагање, ќе се борам владата да не добие доверба, бидејќи тоа е поврзано со Договорот од Преспа и ќе направиме сѐ ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Истата вечер кога беа изгласани измените на Уставот, лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски побара, заедно со редовните претседателски, да се одржат и ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Пратеникот од Река, Спирос Данелис ќе гласа за доверба на грчката Влада, наспроти партиската линија, а со синоќешната негова одлука се чини веројатно дека веќе ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Ете ги контурите на новата политичка криза во Македонија: бидејќи сите рационални околности и страни упатуваат на тоа дека вонредни парламентарни избори на ...
  | | веќе видена

  Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Пратеникот од Река, Спирос Данелис, контра ставот на неговата партија, ќе гласа за доверба на грчката Влада, со што веројатно премиерот Алексис Ципрас веќе го ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Во пресрет на расправата за доверба на грчката Влада и утрешното гласање, владиниот портпарол и министер без ресор на Грција, Димитрис Ѕанакопулос, смета дека ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Во 12 часот по локално време, во грчкиот Парламент ќе започне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Денеска на пладне по локално време, во грчкиот Парламент ќе почне седницата за обновување на довербата на Владата, по барање на премиерот на Грција, Алексис ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Пратеникот од Река, Спирос Данелис ќе гласа за доверба на грчката Влада, наспроти партиската линија, а со синоќешната негова одлука се чини веројатно дека веќе ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Пратеникот од партијата Река, Спирос Данелис ќе гласа за доверба на грчката влада, наспроти партиската линија, а со синоќешната негова одлука се чини дека се ...
  сите 624 | | | веќе видена

  Грчкиот Парламент денеска во 12 часот по локално време (11 часот по средноевропско време) ќе ќе ја започне седницата за изгласување доверба на Владата, по ...
  сите 624 | | | веќе видена