Грција

  во

  Од 12 февруари официјалната употреба на името на северниот сосед е „Република Северна Македонија“, краткото име „Северна Македонија“, а придавките за државата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Јавниот обвинител Љубомир Јовески и обвинителката за организиран криминал Вилма Русковска на прес конференција ги соопштија деталите од предистрагата за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  И приватните правни лица кои на еден или друг начин добиваат финансии од државниот буџет во Грција ќе мора да го применуваат името „Република Северна ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот грчки министер за одбрана Панос Каменос во интервју во средата го напаѓаше Преспанскиот договор, велејќи дека Грција за 20 минути би ја зазела ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Јавниот обвинител Љубомир Јовески и обвинителката за организиран криминал Вилма Русковска на прес конференција ги соопштија деталите од предистрагата за ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Поранешниот грчки министер за одбрана Панос Каменос во интервју во средата го напаѓаше Преспанскиот договор, велејќи дека Грција за 20 минути би ја зазела ...
  сите 37 | | | веќе видена

  На прес-конференција за јавноста во ЈО беа изнесени информации за истрагата за организаторите на насилствата од 27 април.Шефицата на обвинителството за гонење ...
  сите 33 | | | веќе видена

  На прес-конференција за јавноста во Јавното обвинителство беа изнесени информации за истрагата за организаторите на насилствата од 27 април 2017 година. ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Обвинителката Вилма Рускоска на денешната прес-конференција за приведувањето на Трајко Велјановски, Миле Јанакиески и Спиро Ристоски за организацијата на ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Белите ливчиња на кои до вчера грчките гранични полицајци ни ставаа печати за влез во нивната земја,од синоќа на полноќ заминаа во историја. Официјално од ...
  сите 45 | | | веќе видена

  По синоќешните апсења и притвори за поранешните функционери на ВМРО-ДПНЕ, Спиро Ристоски, Миле Јанакиески и Трајко Вељаноски, на Фејсбук се јави и поранешниот ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Од 12 февруари официјалната употреба на името на северниот сосед е „Република Северна Македонија“, краткото име „Северна Македонија“, а придавките за државата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Од 12 февруари официјалната употреба на името на северниот сосед е „Република Северна Македонија", краткото име „Северна Македонија", а придавките за државата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Од 12 февруари официјалната употреба на името на северниот сосед е „Република Северна Македонија“, краткото име „Северна Македонија“, а придавките за државата ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Бројот на илегални мигранти кои што влегле на територијата на Европската унија во 2018-та година, бележи пад, а тоа се случува веќе трета година по ред. Сепак, ...
  сите 76 | | | веќе видена