Грција

  во

  Негативно мислење за Договорот од Преспа, за македонскиот премиер Зоран Заев и за поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, имаат мнозинството ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Негативно мислење за Договорот од Преспа, за македонскиот премиер Зоран Заев и за поранешниот шеф на грчката дипломатија Никос Коѕијас, имаат мнозинството ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во последно време се повеќе актуелни стануваат новогодишните патувања. И не само на блиски дестинации, туку и за некои подалечни егзотични. Резервации се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Заменик-претседателот на Владата задолжен за економски прашања и координација со економските ресори, Кочо Анѓушев, и министерот за економија, Крешник Бектеши, ...
  сите 112 | | | веќе видена

  Премиер од левица и атеист, се соочува со свештенство поддржано од конзервативната десница: нова политичко-верска војна ѝ се заканува на православна Грција, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  На повеќето рочишта на СЈО адвокатот на екс министерот за транспорт Миле Јанакиески и поранешниот генерален секретар на владата Кирил Божиновски, Еленко ...
  сите 373 | | | веќе видена

  Мнозинството Грци се противат на договорот постигнат минатиот јуни меѓу Грција и поранешната југословенска република Македонија (ФИРОМ) за решавање на ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Враќањето на политичката стабилност и напредокот во решавањето на спорот за името со Грција конкретно ги зголеми шансите за отворање на преговорите за ...
  сите 50 | | | веќе видена