Грција

  во

  Во Кривичниот суд за денеска се закажани нови рочиште за предметите на Специјалното јавно обвинителство „Тврдина -Таргет“ за незаконското следење на ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Министрите Анѓушев и Сугарески на увид во изградбата на пругата Битола-Кременица Вицепремиерот Кочо Анѓушев задолжен за економски прашања и министерот за ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вицепремиерот Кочо Анѓушев задолжен за економски прашања и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе извршат увид во изградба на железничката ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Вицепремиерот Кочо Анѓушев задолжен за економски прашања и министерот за транспорт и врски Горан Сугарески денеска ќе извршат увид во изградба на железничката ...
  сите 50 | | | веќе видена

  Сашо Мијалков во затворот Шутка е сместен во обична ќелија со други притворени лица кои не се поврзани со ниеден од предметите на СЈО. „Обвинетото лице Сашо ...
  сите 130 | | | веќе видена

  Премиерот Зоран Заев е уверен дека постигнатиот договор со Грција и уставните измени се единственото можно решение и единствената можност Македонија да чекори ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Ќе се реконструира и санира испусниот канал „Ѓолаја“ од грчка страна преку кој ќе се регулира нивото на Дојранското Езеро чии водостој последниве години прави ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Премиерот Заев во Домот на АРМ вечерва учествуваше на дебата, организирана од страна на Сојузот на борци на Македонија. Премиерот Зоран Заев истакна дека ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Многу често во блиското минато споделував со јавноста едно лошо чувство што беше провоцирано од начинот на кој го водат процесот евроатлантска интеграција ...
  сите 4 | | | веќе видена