Грција

  во

  Единствената партија која сега е пред нас се вика Македонија. Друга партија немаме. Ова не се избори, не одлучуваме за некој поединец, одлучуваме за нашата ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Во емисијата „Топ Тема“ на Телма, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски говореше за ставот на партијата околу склучениот договор помеѓу Македонија и ...
  сите 206 | | | веќе видена

  На трибината организирана од коалицијата „Излези За европска Македонија“, Заев уште еднаш повтори дека се работи за историска шанса која ни е на дофат, но оти ...
  сите 64 | | | веќе видена

  Ќе се казнува секакво попречување на правото на глас на 30 септември, па дури и интернет пораки и активности за кои министерството за вантрешни работи ќе оцени ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Новата анкета на Рејтинг во однос на претходната, на барање на 1ТВ, покажува дека се зголемува поддршката на граѓаните во однос на интеграциите во ЕУ и НАТО. ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Македонската дијаспора во Австралија не се согласува со Договорот од Преспа зашто со него  се разнебитува Македонскиот идентитет а државата е донесена до раб ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Веќе навикнавме на интернет да наидеме на снимки од богаташи и нивните деца, кои немаат проблем да покажат во каков луксуз живеат. Сега дошол редот и на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашното интервју на телевизија Телма рече дека најголемиот дел од членовите и поддржувачите на ВМРО-ДПМНЕ или ...
  сите 206 | | | веќе видена

  По 27 години Македонија најде решение со соседна Грција со кое се изборивме за својот идентитет и затоа е жално после 27 години да чекаме уште, рече министерот ...
  сите 111 | | | веќе видена