Џон

  во

  Главните сојузници на САД ја притиснаа администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп да дадат поконкретни докази со кои ќе може точно да се поврзе ...
  сите 229 | | | веќе видена

  Претседателот на САД Доналд Трамп го искористи „Твитер”, за да ја појасни својата изјава дека е подготвен да добие компромитирачки информации за свој политички ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Блерим Дестани е актер со потекло од Тетово кој веќе постигнал светка слава со улоги во голем број познати филмови. Последната негова улога е во Филмот „The ...
  сите 7 | | | веќе видена

   Меѓу британските кралеви, не само што Кралицата Елизабета владеела најдолго, туку најверојатно добивала и најмногу подароци. Таа самата за секој од ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Безброј пати досега сме слушнале дека е Кијану Ривс „цар“, а сега тоа го потврди и анкетата… Да! Сега тоа е и официјално, бидејќи во големата интернет анкета ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Претседателот на САД Доналд Трамп го искористи „Твитер”, за да ја појасни својата изјава дека е подготвен да добие компромитирачки информации за свој политички ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Еуфорија ја зафати Канада и градот Торонто откако нивните миленици го победија бранителот на титулата и по прв пат во историјата завладеаа со НБА лигата, ...
  сите 113 | | | веќе видена

   Ромео и Јулија на панкот, Сид и Ненси, починале трагично пред 41 година. Ненси била пронајдена мртва во хотелската соба, а три месеци по нејзината смрт ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Познатиот италијански филмски и оперски режисер Франко Зефирели почина денеска во Фиренца на 96 годишна возраст. Во кариерата режираше над 20 филмови меѓу кои ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Како сите делови на телото така и вагината се менува низ годините и доживува одредени промени. Женското тело се менува низ годините, но постои дел од телото ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп е фокусирана на создавање меѓународен консензус за нападите врз нафтените танкери на Блискиот Исток, ...
  сите 229 | | | веќе видена