Џон

  во

  Њујорк, 5. септември 2018 (ИНПРЕС) – Бранителот на титулата во Флашинг Медоус, Рафаел Надал се намачи за да се пласира помеѓу четворицата најдобри. Шпанецот и ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Филмот „Psychomagic, an art that heals“ („Психомагија, уметност која лечи“) e снимен, но режисерот надреалист Aлехандро Ходоровски преку нова краудфандинг ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Англичанецот Нан (трипати светски првак) победи на турнирот како увертира на 42. СП во решавање шаховски проблеми во Охрид, пред Германецот Зуде (една титула) ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Ако некој дуел во оваа тенисерска сезона го заслужува епитетот меч на сезоната, тоа е пресметката помеѓу Рафаел Надал и Доминик Тим во четвртфиналето од УС ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Новата книга на новинарот Боб Вудворд „Страв: Трамп во Белата куќа“, објавува мрачен портрет на необразован, колеричен и параноичен американскиот претседател ...
  сите 61 | | | веќе видена

  До два часот наутро се играше четирифиналниот меч помеѓу Рафал Надал и Доминик Тим. Во инфаркт меч се изменуваа кој ќе биде подобар или ќе згреши за да на крај ...
  сите 185 | | | веќе видена