Џон

  во

  Соединетите Американски Држави нема да одобрат виза за ниту еден косовски функционер по одбивањето на Приштина да ги укине или суспендира таксите за увоз на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Соединетите Американски Држави нема да одобрат виза за ниту еден косовски функционер по одбивањето на Приштина да ги укине или суспендира таксите за увоз на ...
  сите 120 | | | веќе видена

  Повикувајќи се на неименувани извори, приштинскиот сајт „Газета метро“, истакнува дека советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд ...
  сите 123 | | | веќе видена

  Според истражување на HSBC Expata, чии резултати се објавени во јануари и во кое учествувале повеќе од 22 илјади луѓе, кои работат надвор од својата татковина, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Емилијано Сала, аргентинскиот напаѓач кој во саботата потпиша за премиерлигашот Кардиф сити, испратил драматични пораки од авионот со кој патувал за Велс ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Повикувајќи се на неименувани извори, приштинскиот сајт „Газета метро“, истакнува дека советникот за национална безбедност на американскиот претседател Доналд ...
  сите 186 | | | веќе видена

  Венецуела веќе со години се обидува да ги зголеми своите резерви на злато преку рударството и со ставање на војската на чело на огромните територии кои го ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Малиот Џон Туо е еден од многуте бездомници кои живеат во Најроби во Кенија. Децата од улица често се гледаат со презир и потсмев. Останатите често ги ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Драмата што налето ќе биде прикажана пред лондонската публика во театарот „Вест енд“ е заснована на сексуалниот скандал во кој се најде амеирканскиот филмски ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Канадската јавност е зачудена зошто Брус Макартур (67), симпатичен и мирен градинар од Торонто, признал дека убил 8 мажи, главно жители на таканареченото геј ...
  сите 2 | | | веќе видена