Џон

  во

  Портпаролката на Стејт департментот, Морган Ортагус изјави дека медицинската опрема која вчера е испратена со авион од Русија во САД, е купена врз основа на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Португалија им дала привремени, но целосни граѓански права на емигрантите и азилантите, обезбедувајќи им целосен пристап до државниот здравствен систем во ...
  сите 12 | | | веќе видена

  За да се разбере сегашноста и за да може да се прогнозира иднината, мора да се познава минатото. Во следните редови ги одбележуваме настаните од науката и ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Бројот на заразени со КОВИД-19 ширум светот се приближува до милион, а досега болеста однесе скоро 43.000 човечки животи. До ефикасна вакцина може да почекаме ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Портпаролката на Стејт департментот, Морган Ортагус изјави дека медицинската опрема која вчера е испратена со авион од Русија во САД, е купена врз основа на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Маж од американската сојузна држава Мисури е обвинет за терорисичка закана откако кашлал врз купувачи и напишал Ковид на фрижидер во една продавница. Џон ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Кина криела за големината на епидемијата во земјата и прикажувала некомплетни бројки на заразени и смртни случаи, се дознава од извештај на американските ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Кина криела за големината на епидемијата во земјата и прикажувала некомплетни бројки на заразени и смртни случаи, се дознава од извештај на американските ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Научниците од Медицинскиот универзитет во Небраска пронашле траги од вирусот во собите каде што престојувале пациентите заразени од Ковид-19 и во ходниците кои ...
  сите 139 | | | веќе видена

  Пејачот Џон Бон Џови ги покани луѓето од целиот свет да испратат свои приказни и искуства во борбата против коронавирусот, кои тој потоа ги преточи во песната ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Италијанскиот производител на луксузни автомобили „Ламборгини“ претвори некои оддели во својата фабрика „Сант’Агата болоњезе“ во погони за производство на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Портпаролката на Стејт департментот, Морган Ортагус изјави дека медицинската опрема која вчера е испратена со авион од Русија во САД, е купена врз основа на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Портпаролката на Стејт департментот, Морган Ортагус изјави дека медицинската опрема која вчера е испратена со авион од Русија во САД, е купена врз основа на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Маж од американската сојузна држава Мисури е обвинет за терорисичка закана откако кашлал врз купувачи и напишал Ковид на фрижидер во една продавница. Џон ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Портпаролката на Стејт департментот, Морган Ортагус изјави дека медицинската опрема која вчера е испратена со авион од Русија во САД, е купена врз основа на ...
  сите 102 | | | веќе видена

  Нигерискиот играч од средниот ред и некогашен играч на Челзи, Џон Оби Микел го напушта Трабзонспор, и се сели во Бразил.Тој е во преговори за облекување на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Кина криела за големината на епидемијата во земјата и прикажувала некомплетни бројки на заразени и смртни случаи, се дознава од извештај на американските ...
  сите 79 | | | веќе видена

  Портпаролката на Стејт департментот, Морган Ортагус, без да демантира конкретни објави во медиумите, излезе со соопштение дека медицинската опрема која денеска ...
  сите 102 | | | веќе видена