Џон

  во

  Новиот Фемили Хаб го носи поврзаното живеење на повисоко ниво со подобрени способности за вештачка интелигенција и Интернет на Нештата оставајќи им на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Случајот со жената која се породила во здравствената установа во Феникс, иако веќе 10 години била во вегетативна состојба, не престанува да ја шокира ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Иранскиот врховен лидер ги нападна американските високи функционери кои што предвидоа промена на режимот во Иран пред крајот на 2018-та година. Иранскиот ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа во обраќање до нацијата од Белата куќа уште еднаш се обиде да ги убеди опонентите дека е потребен ѕид на ...
  сите 147 | | | веќе видена

  Според едно ново истражување на Универзитетот од Портсмут, човекот може да почине и од самото губење волја за живот, појава позната како „болест на откажување“ ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа во обраќање до нацијата од Белата куќа уште еднаш се обиде да ги убеди опонентите дека е потребен ѕид на ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп синоќа во обраќање до нацијата од Белата куќа уште еднаш се обиде да ги убеди опонентите дека е потребен ѕид на ...
  сите 146 | | | веќе видена