Џон

  во

  Канаѓанецот Џон и неговата сопруга, русинката Ева, поминале 911 дена, помеѓу 2015-та и 2018-та година, патувајќи низ светот. Пропатувале низ 33 различни земји, ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден - 18 март 18 март 2019 1584.- Вo Санкт Петербург умрел Иван Четврти Василевич - Грозни, руски цар, приврзаник на автократизмот. Концентрирајќи ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Со интервенција на американски политичари , меѓу кои и советникот ан Белата куќа за национална безбедност , Џон Болтон, бил избегнат судар од поголеми размери ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Бекот на Манчестер јунајтед, Виктор Линделоф го одби повикот на селекторот Јане Андерсон за мечевите на Шведска против Романија и Норвешка, поради „лични ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Виенскиот бал кој традиционално се одржува во хотелот „Александар Палас“, сношти прослави 20 годишен јубилеј. Моделот Дунафка Трифуновска И годинава, Скопје го ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Мексиканката Најла Мухамад (24) од Аризона е верена за татко на четири деца кој е двојно постар од неа, Џон Малот (48) и вели дека во него се заљубила на прв ...
  сите 2 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 март 16 март 2019 37.- Умре римскиот цар Тибериј (Клавдиј Нерон Цезар Август) посинок на Октавијан Август, кој во текот на владеењето ги ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Неколку британски компании ја менуваат петдневната работна недела на четиридневна токму поради сè поприсутната идеја дека скратената работна недела може да ја ...
  сите 24 | | | веќе видена