Џон

  во

  Потресната фотографија од мало девојче која беспомошно плаче додека заедно со нејзината мајка ги приведуваат на американската граница, ја освои престижната ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Останатиот дел од светот сега мора да ја удвои поддршката за народното движење кое сè бори за слобода Блумберг Колумна на Илај Лејк Соборувањето од власт на ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Американскиот претседател Доналд Трамп на вчерашната средба со јужнокорејскиот колега Мун Џае-ин во Вашингтон ја остави отворена можноста за трета средба со ...
  сите 100 | | | веќе видена